NOVICE

Skrb za vratarje zaupana Botonjiću

Za članske vratarje Nogometnega klub Triglav Kranj bo v naslednjih dveh sezonah skrbel Damir Botonjić, ki je s klubom podpisal pogodbo o nadaljnjem sodelovanju.

Botonjić je svojo kariero začel pri lokalnem nogometnem klubu Svoboda, nadaljeval v Gorici, kjer je ostal eno sezono. Ponudb iz tujine ni bilo malo, a se je odločil in pogodbo podpisal sturško Gençlerbirliği. Tam je nastopil na 52 tekmah in debitiral tudi v Süper Ligi. Naslednja sezona je bila njegova najuspešnejša v Turčiji. Igral je na 19 tekmah v Süper ligi in na petih za turški pokal. Njegov največji uspeh v karieri je zagotovo nastop v tekmovalnem delu pokala UEFA. Največ nastopov je imel v prvi ligi. Bil je član vseh reprezentančnih selekcij, tudi A reprezentance. Pred koncem aktivne kariere kot golman je igral še za Olimpijo Ljubljana. Danes svoje izkušnje in znanje prenaša na mlade vratarje kot osrednji trener vratarjev pri Nogometnemu klubu Triglav Kranj.

"Izredno sem vesel, da sem dobil priložnost, da svoje znanje prenesem na mlade in tako tudi sam prispevam k razvoju Nogometnega kluba Triglav Kranj, ki ima v prihodnosti zagotovo rezervirano svoje mesto v prvi ligi. Pretekli čas sem izkoristil tudi za dodatno izobraževanje in pridobivanje licenc, tako da smo vsi pripravljeni na prvenstvo, kjer bomo pokazali, kaj znamo in zmoremo," je dejal Botonjić po podpisu pogodbe.

NK TRIGLAV Kranj, Športni center Kranj, Partizanska cesta 37, 4000 Kranj © 2021